16

lut

2014

Mam dla Was wyzwanie – myślcie!

Wiadomo już chyba o czym będzie dzisiejszy wpis. Chociaż sądząc po pojawiających się na Facebooku filmikach – nie każdy jest na tyle inteligentny żeby zrozumieć cokolwiek.

Mowa oczywiście o serii wyzwań polegających na wypijaniu całego piwa ‚na raz’.  Ktoś nagrywa filmik jak to robi, nominuje następnych „śmiałków”, którym groza wypicia całego piwa nie straszna. Ci odważni nominowani, nie znający słowa porażka, żyjący na krawędzi, wciągający adrenalinę nosem i wpychający czopki z wódką w wiadome miejsce – nagrywają swoje filmiki i nominują… itd.

mega_facepalm

 

I nie wiem na czym polega fenomen tego łańcuszka. Bo przecież to zwyczajny łańcuch puszczony w net.

I ja rozumiem wiele dziwnych wyzwań. Sam robiłem w życiu różne rzeczy i święty nigdy nie byłem. Rozumiem też, że młodość ma swoje prawa i jednym z nich jest robienie głupot. Tylko gdzieś w między czasie pojawia się tu żenada, prostactwo i ośmieszanie samego siebie.

Czemu? Już tłumaczę dlaczego jesteście tak śmieszni i smutni w tym całym przedsięwzięciu:

1. To nie jest wyczyn wypić piwo – serio,

2. To też nie jest powód do dumy,

3. Ani do chwały,

4. Nie jest to też najzdrowsze,

5. A juz całkiem słabe są filmiki gdzie widać ewidentnie, że ktoś czituje.

 

Ja proponuję wypić litr ciepłej wody za jednym razem. Serio, żeby pokazać cokolwiek głupiego i swoją odporność – nie trzeba bawić się alkoholem. Alkohol jest do tego, żeby się nim delektować, żeby smakować, żeby umilić czas – nie po to żeby naku#wiać wódkę wiadrami i wciągać piwo nosem. Ale ok – może niektórzy do tego nie dorośli.

No i jest druga grupa – tacy, którzy robią to dla śmiechu – pamiętajcie, że ciężko niektórym ludziom wyczuć szyderę i odróżnić matoła od kawalarza.

 

I na koniec coś co mnie lekko zadziwia już nie ze względu na łańcuszek ani jego bezsensowność.

Harcerze. Wszędzie harcerze.

Ja wiem, rozumiem – tez jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje słabości. Też mamy „prywatne życie”. Ale także wychowujemy i dajemy przykład swoim zachowaniem.

Dlatego też chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim harcerzom, którzy wesoło publikują picie piwa w internecie. Dzięki Wam wizerunek ZHP zyskuje tak wiele…

 

Typuję tym samym kilka osób – wyzwaniem będzie dla Was poczytać książkę i pomyśleć nad tym jak bardzo robicie coś źle.

 

About Author

Jacek Ołowiak

Urodziłem się i jestem... na przekór wszystkim, na przekór światu. Hobbystycznie przez lat wiele wypracowałem w sobie dość ciętą ripostę, która niszczy głupie uśmiechy...